Gece Gündüz Eğlendiren Tek Forum

Sitemiz şuanda kullanıma açık değil.Ama çok yakında sitemizi satın alıp geliştirip GOOGLE'ye vericez.Ve sitemize 3dj kalıcı olmak üzere sitemize eğlence katıcaklar!!!

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKayıt OlGiriş yap
En iyi yollayıcılar
MeSa

MeHmEt

GözdE

zoey

...

Paylaş | 

18 Yaşındaki Bir Gençten Hayata Dair...

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
MeSa
Admin
Admin

Başarı Puanı : 0

MesajKonu: 18 Yaşındaki Bir Gençten Hayata Dair...   Ptsi Eyl. 14, 2009 3:18 pm

Tamamını Okumanızı Öneriyorum. Adeta bir deliden akıl dolu cümleler...

Sanki bi hayal dünyasının basit bi karakterini canlandırıyorum şu hayat denilen herkesin bi hevesle yaşayıpta benim bir türlü gayesini anlayamadığım uğraşını bulamadığım amacını keşfedemediğim KADER tiyatrosunda.
Yaşadıklarım kadermi ? Yoksa herşey benim elimde ve benmi karar veriyorum, olaylar benim kararlarım doğrultusunda mı ilerliyor ? Eğer doğru bu ise ya kader ? kader nedir ? Herkezin deyimi ile kader bi sürtük olmalı yada her hayat'a yön veren doğa üstü bi güç benim hayatım bi sürtüğün elinde ise yaşamımdaki amaç ? Belki Elimde.. Fakat hangi akıl hangi mantık hayatı bu durumlara sürükler ? Kendimden Şüpheliyim Bazen Sanki Gerçekten Bi Oyun Karakteri Gibi Yönetildiğimi Hissediyorum. Aynalar gerçekleri Göstermiyor Sanki Dışımdaki İle Ben Bir Değilmişim Gibi. Beynim beni yönlendiriyorsa beynimi yönlendiren güç nedir ?
Hangi boşluktayım?
Nasıl Düştüm Bu Lanet Olası Yere ?
Herşeyin Amacı Varsa Herşeyden Kasıt Nedir ki ?
Herşey ben isem amaçsız ben isem herşeye yani bana bi amaç bağlamak eğer kader yoksa kendi gücüm ile herşeyi yani beni mahfetmek mantıklı gelmiyor bana.
Bu Satırları yazarken hiç bişey düşünmemek en mantıklısı anlık düşündüğüm şeyleri yazıyorum yalansız doğru sadece içimden geldiği gibi anlatmaya çalıştığım bişey yok. belki içimdeki karışıklığı anlatma çabasındayım. Peki bu çaba niye ? çabanın sonucu ? çaba ? çaba ?
Herşeyde bi çaba her çaba ölüm.
Ölümlü dünya ?
Gerçekler ...
Neler oluyor hala anlamış değilim günler öyle geçiyor ki yaşadığım sahneleri bile hatırlamakta zorlanır oldum..Bazen hiçlik duygusuna kapılıp kendimi daha mutlu hissettiğim oluyor. Hiçlikdemi benim acaba herşey ben isem hiçlikte ben olmalıyım. Kendi Kararım mı Acaba Herşey Yada Hiçbirşey Olmak ?
Ama hangi insan hangi varlık hangi düşünce hangi mantık hiç olmayı ister.
Akıl sağlığımdan şüphe ediyorum bazen bu tür düşüncelere sahip bi insan'ın akli dengesinin yerinde olmasına inanmak güç geliyor bana. Sanki 2 kişi gibiyim bi dışardan görünen birde içimdeki. İçimdeki ben hep bi hiçlik istercesine yapmak istediğim şeylere mani olma çabasında. Dışardaki ise hep dünya gerçeklerine göre eğitilmiş kendi istekleri hiçe sayılmış bir varlıkçasına sanki her saniye eziyet çekercesine yaşamın sonunu beklercesine zaman geçirmekle meşgul gibi. Peki ben bunlardan gerçek ben bunlardan hangisi ? budamı benim seçimim ?
Hayat bi seçimmidir ?
Seçimleri zor kılan hayatın akışımıdır ?
Hayat neye göre kime göre akıyor?
Seçimleri doğruları yanlışları kim koyuyor.. ?
Merak ettiğim çok fazla soru var .
Bunların cevaplarını bulmadıkça sanırım bir hiçim yada hiçlikteki herşeyim yada herşeyken hiçim.
Bilemiyorum yazmalıyım daha .
Yazdıklarımı okumuyorum bile neler yazdığımı bile hatırlamazken bu yazıyı yazış amacımın bile farkında değilken ben nasıl herşey olabilirim ki ?
Herşeyden kastım nedir onun bile farkında değilim. İnsanların Çabası Herkesin Farklı Anlamlar Yüklediği Hayat'a Bi Anlamda Benmi Yüklemeliyim. Anlam ????
Anlamsızlıklar
Duygusuzluklar
İstemler ...
Neye göre hareket etmeliyim.
Olması gereken gibi mi olmalıyım. Olması Gereken'i Kim belirliyor ? Odamı benim elimde.. ( Şüpheliyim )
Her hayatın sonu ölüm ise her çaba ölüm için değilmdir ? ölüm için olmayan çaba ne için sonuçta devam'ı olduğunun bile farkında olmadan yaşadığımız hayatta hep planlar kurarak bişeyler beklentisi içinde olmak?
Beklentiler bile garip geliyor bana yalnızlık içine sürüklenen ruh'u serbest bırakabilmek kimin elinde.
Tanrı denilen şeyin varlığına inanıyorum. Fakat Nedir Kimdir Hiçbir Şüphem Olmasada Bazen Çelişkiye Düşüyorum.
Asıl soru şu olmalı sanırım..
"Bi İnsan Bu Duruma Nasıl Gelebilir ? "
Bu Soruya bi cevap bulmalıyım galiba.. belki bende sıradanlaşıp hayata anlam yükleyebilirim ...
Bunu'da nasıl başarıcağımı bilmesemde sanırım bi yolunu bulabilirim...
Karanlıkta kalan gözlerin ışığa beslediği aşk ile ışığı beklercesine fakat ışığı gördüğünde bi heves ile değil bi şüphe ile yaklaştığı gibi bir şüphe ilemi yaklaşmalıyım hayata.
şüphe belki koruma duygusudur bilemiyorum.
Korumaktaki amaç nedir kimden neyden neyi koruyacağımın bile amacını merak ediyorum herşeyde bi amaç aramak mutlu olamamak için bi neden olsa gerek.herşeyin amacını merak etmeden aptalca mutluluk için yaşayan insanlardan nefret ediyorum. Mutluluk.. insanın kendini iyi hissetmesi mutlulukmudur ?
eğer insan mutlu olduğunda kendini iyi hissediyorsa. neden her kendini iyi hisseden insan mutlu değildir ?
Ben kendimi iyi hissediyorum fakat mutlu değilim. aslında mutluyum mutluluk sınırlarını kendim çizdiğim için sanırım.
insanların çizdiği mutluluk sınırlarının içine bile yerleşemezken ben kendi sınırlarım içinde mutluyum neden insanlar hep bi yönlendirme içinde yaşamak zorundadır. Kendileri yönlendirilmiş insanlar neden herkesi yönlendirmek ister hangi doğruya itekleniyorum.. Onların doğruları bana göre doğru değil sanırım. Yinede yapmam gereken şeyler varmıdır ? Bence hayır kendi doğrularımı kendim çizmek istiyorum. benim için ise herşey anlamsız sadece herkesin çok korktuğu ölüm'e bi anlam yüleyebiliyorum. Belkide bunun sebebide gerçek doğrunun ölüm olmasıdır.
İnsanlardan kendimi hep ayırdım. Herkes Her Beden Asalak Gibi Bu Dünyaya Gelmiş Olası Gelmiş Olması Gereken Ve Adı İyilik Koyulan Şeyleri Yapmakla HükümLü Birer suçlu gibi amaçlarını yerine getirmeye çalışmakta.İnsanoğlu denilen varlık için derler herşey herşey benim için ise bende herşey isem ben kimin için ne için varım?
Kader denilen gücün elinde oradan oraya sürüklenmekmidir hayat. ona boyun eğmekmidir mutlu olmak ? Bu iş bana göre değil kendi mutluluk cetvelimde mutlu olma yolları aramadan bile mutlu olabilirken insanların bana aptalca gelen mutluluk rolleri oynaması.. Herşey o kadar karışık ki içimde o kadar çok sorum varki fakat kime sorucağımı doğru yanıtları nerede arıyacağımı bile bilmiyorum. Herkesin anlam gaye çaba yüklediği hayat daha benim sorularıma bile cevap veremezken ben ona boyun eğip her insan gibi ölümü beklercesine yaşamalımıyım ?
Ölüm zaten gelicek ise birgün yapılan herşeyin bi değeri varmıdır ?
Eğer herşeyde bir değer varsa herşeye bir anlam yüklenilebiliyorsa bu yüklenen duygular kime göre neye göre yükleniyor.. seçeneler çoğaltılabilsede duyguları yaşayan ben iken başkalarına göre yüklenen anlamlarla bihayat sürmeyi doğru bulmuyorum.
Bu Alışıla gelmiş sistemi değiştirebilme kudreti insanda olmasa bile her insan kendi hayatını istediği zaman(gerçekten istediği zaman) durdurabilme gücüne sahip iken bu lanet olası herşeyi soru ile bütünleştirilmiş sistemde bizleri yaşamaya zorunlu kılan sebeb nedir ?
Kimi insanca kendi hayatını istediğin zaman bitirebilme gücü acizlik sayılabilirken hayatda zorla yaşamaktansa bu gücü kendinde hissedip bu eylemi gerçekleştirebilen sayılı insan arasına girmemek için bi neden arıyorum belkide.
Hayat böyle garip bi dengede yürüyor işte. kimine göre acizlik kimine göre güç.
Yaşanmış şeyleri kimileri ders alsın diye başkalarına anlatırken bazı insanlar ise hala geçmiş ile kavga içinde. Hiç bir insan aynı değil ise benim gibi düşünebilen insanların çok az olduğunu düşünmemek elde değil..
Belki bu satırları yazmamın nedeni alışılmış insanlıktaki doğruları koşulsuz şartsız kabul etmememdir.
İnsanlar neden bu kadar aptallar anlayabilmiş değilim bir insan kalkıp bu budur dediği zaman bütün insanlar onu doğru diye adlandırıyor. bu sistemi anlayamıyorum ben. insan hayatı okadar ucuz olmalıki konulan her kurala söylenilen herşeye hiç koşulsuz yargısız inansın.. Kendilerini çok değerli sanan varlıklar neden herşeye boyun eğdiklerine birer cevap verebilirlermi acaba.. (sanmıyorum..)
Hiç kimse gerçek doğruyu bilemezken her soruya her kişinin bencelerle süslenmiş bir cevabı olur.
Benceler neye göre değişir ? her bence doğrumudur ? her bence doğru değil ise insanların etraftan duyulan bilgiler ile yetiştirilmesi ve dünya denilen kervana köle edilmesi hangi mantığa sığıyor ?
Sıradan bir hayat.. yaşayabilmek adına köle edilmiş benzer ruhlar ve şahsi istekler ... mutluluk adı altındaki asıl gerçekler bunlar mı? ( bencelerle süslenmiş bir evet..)

Umut Çınar

Me Sa

MeSa
http://memoryclub.5forum.biz

18 Yaşındaki Bir Gençten Hayata Dair...
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İpek Ongun-Bir Genç Kızın Gizli Defteri 6(Şimdi Düğün Zamanı)
» gülmek gençleştirir...‏
» Vadideki Zambak ~ Balzac